Vítejte!

Jsme rádi, že jste tady a chcete být součástí Team Charlie! Chápeme, že pracovat v zahraničí může být těžké rozhodnutí. Proto bychom rádi, abyste se u nás cítili jako doma. Chápeme, že v této souvislosti máte pravděpodobně mnoho otázek. Na této stránce se snažíme odpovědět na nejčastější otázky a přiblížit vám, jaké to je pracovat v Nizozemsku.

Není vaše otázka zahrnuta v tomto seznamu? Žádný strach, Charlie works je tu pro vás! Neváhejte se tedy Charlie supports zeptat na cokoli, co vás zajímá. Můžete tak učinit telefonicky, zasláním e-mailu nebo prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Dojem z práce v Nizozemsku

Werken in Nederland- Vervoer

Doprava do Nizozemska

Hledání práce v zahraničí není vždy nejjednodušší. První otázka, kterou si mnozí kladou, je: "Jak se dostanu do Nizozemska?" Společnost Charlie works vám pomůže dostat se do cílové destinace autobusem. Máte vlastní auto nebo raději cestujete letadlem? To není vůbec žádný problém! Volba je zcela na vás.

Werken in Nederland - Huisvesting

Bydlení

Když se rozhodnete přijet a pracovat pro Charlie works v Nizozemsku, můžete často velmi rychle začít pracovat pro svou společnost. Najít si bydlení v tak krátké době může být ale obtížné. Proto vždy nabízíme možnost přijet a bydlet v některé z našich ubytovacích lokalit pro dlouhodobé i krátkodobé pobyty. Dbáme na to, aby vaše cesta trvala co nejkratší dobu a nabízíme vám bydlení co nejblíže vašemu pracovišti.

Werken in Nederland - Begeleiding

Poradenství

Nová práce, nová země a nová kultura. Během krátké doby se toho pro vás jako člena Charlie může hodně změnit. V Charlie works považujeme za velmi důležité poradenství na pracovišti i v sociální oblasti. Proto jsou vám podpora Charlie supports a naši pracovní konzultanti vždy k dispozici a pomohou vám s jakýmikoli otázkami nebo problémy. Samozřejmě se může stát, že se vám vaše práce nebude líbit. Dejte nám prosím vědět! Pak budeme společně hledat jiné možnosti, protože Charlie works má k dispozici spoustu pracovních míst.

Werken in Nederland - Zorgverzekering

Zdravotní pojištění

V Nizozemsku je zdravotní pojištění zákonnou povinností pro každého, kdo v zemi žije nebo pracuje. To někdy způsobuje trochu zmatek, protože zdravotní pojištění není v Nizozemsku zdarma. Když chcete začít pracovat v Charlie works, musíte mít proto hned zdravotní pojištění. Ještě ho nemáte? Rádi vám s tím pomůžeme! Společnost Charlie works nabízí kolektivní zdravotní pojištění prostřednictvím HollandZorg zaměstnancům, kteří nemají trvalé bydliště v Nizozemsku. Základní (nominální) pojistné za něj v roce 2022 činí 29,22 EUR týdně. Více informací o tomto zdravotním pojištění si můžete přečíst na této stránce.

Werken in Nederland - Benodigdheden

Požadavky

Při příjezdu za prací do Nizozemska je třeba zařídit řadu věcí. Například potřebujete číslo bankovního účtu, abychom vám mohli vyplácet mzdu. Musíte mít také číslo Burgerservicenummer (BSN). Ještě ho nemáte? Obraťte se na Charlie supportsa my vám s tím pomůžeme! Nakonec vás v místě našeho ubytování přivítáme uvítacím balíčkem, který obsahuje základní potřeby, jako je talíř, příbor a důležité informace. Máte ještě otázky ohledně toho, co budete potřebovat, když přijedete pracovat do Nizozemska? Neváhejte se na nás obrátit!

Werken in Nederland - Opleiding

Vzdělávání

Osobní růst je pro nás velmi důležitý. Proto máme vlastní onboardingový program, ve kterém vás v krátkých modulech připravujeme na práci a život v Nizozemsku. Máme také vlastní nabídku školení , kterou můžete využít jako dočasný zaměstnanec. Nabízíme například kurzy pro výuku nizozemštiny a to jak ve třídě, tak online. Kromě toho můžete absolvovat různé kurzy/školení, například školení řidičů vysokozdvižných vozíků nebo školení pro interní pohotovost (BHV). Zajímá vás celý katalog školení? Podívejte se na tuto stránku.

Portál Charlie
Werken in Nederland - De Nederlandse cultuur

Kultura Nizozemska

Jak se dalo očekávat, kultura Nizozemska se liší od té, na kterou jste zvyklí doma. V Nizozemsku je svoboda a otevřenost zcela běžná. Je například zvykem zdravit lidi na ulici, i když je neznáte. Pro Nizozemce je také velmi normální a důležité přijímat a dávat zpětnou vazbu nebo kritiku. Nenechte se vyděsit tím, že mnoho věcí je třeba vyřídit po domluvě. Nizozemci mají rádi strukturu. Dalším velmi důležitým aspektem je v Nizozemsku rovnost. Myslete například na rovnost mezi muži a ženami, každý si zaslouží rovné příležitosti, ale také na to, aby se lidé různých náboženství navzájem respektovali. Nizozemci mluví s cizinci, známými i sousedy s "je" a "jij". Pro lidi, kteří jsou starší než vy, se často používá "u".

Werken in Nederland - Bezienswaardigheden

Místa, která můžete navštívit

V neposlední řadě je Nizozemsko plné krásných míst, která můžete navštívit, když zde začnete pracovat. Abychom vám usnadnili začátky, uvedli jsme pro vás seznam některých z nich:

Hledáte práci?

Přidejte se k týmu! Zaregistrujte se zde.

přidejte se k nám