Witamy!

Cieszymy się, że tu jesteś i chcesz dołączyć do zespołu Charlie! Rozumiemy również, że wyjazd do pracy za granicę to poważna decyzja. Dlatego też, chcielibyśmy abyś poczuł się tu jak w domu. Rozumiemy, że prawdopodobnie masz wiele pytań. Na tej stronie umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Postaraliśmy się również, aby dać Ci wyobrażenie tego, jak wygląda praca w Holandii.

Czy Twoje pytanie nie znajduje się na liście? Bez obaw, Charlie works jest tu dla Ciebie! Śmiało skontaktuj się z Charlie supports aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Możesz to zrobić telefeonicznie, wysyłając wiadomość e-mail lub przez WhatsApp.

Wrażenia związane z pracą w Holandii

Werken in Nederland- Vervoer

Transport do Holandii

Poszukiwanie pracy za granicą nie zawsze jest łatwe. Pierwsze pytanie jakie nasuwa się wielu osobom to: "Jak dostać się do Holandii?" Charlie works może pomóc w dotarciu do celu autobusem. Posiadasz własny samochód lub preferujesz podróż samolotem? Wybór należy do Ciebie!

Werken in Nederland - Huisvesting

Zakwaterowanie

Jeśli zdecydujesz się na przyjazd i pracę za pośrednictwem Charlie works, zazwyczaj szybko możesz rozpocząć pracę w holenderskiej firmie. Znalezienie prywatnego zakwaterowania w tak krótkim czasie może być trudne. Dlatego też, zawsze oferujemy możliwość zakwaterowania zarówno na krótki jak i dłuższy okres czasu. Staramy się, aby nasze mieszkania znajdowały się stosunkowo blisko miejsca zatrudnienia, tak aby podróż do pracy zajmowała jak najmniej czasu.

Werken in Nederland - Begeleiding

Przewodnik

Nowa praca, nowy kraj i nowa kultura. W krótkim czasie wiele może się dla Ciebie zmienić. W Charlie works uważamy, że wskazówki w miejscu pracy i na polu społecznym są bardzo ważne. Dlatego też, Charlie supports i nasi koordynatorzy są zawsze do Twojej dyspozycji jak tylko masz jakieś pytania lub problemy. Oczywiście, może zdarzyć się, że nie sposoba Ci się nowa praca. W takim przypadku koniecznie poinformuj nas o tym! Następnie postaramy się dla Ciebie o inną pracę, ponieważ Charlie works posiada szeroki wybór dostępnych wakatów.

Werken in Nederland - Zorgverzekering

Ubezpieczenie zdrowotne

W Holandii, posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego jest obowiązkowe dla każdego kto mieszka lub pracuje w tym kraju. Ten fakt wywołuje czasem zamieszanie, ponieważ ubezpieczenie zdrowotne w holandii nie jest bezpłatne. Jeśli chcesz rozpocząć pracę za pośrednictwem Charlie work, musisz posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Nie posiadasz jeszcze ubezpieczenia? Chętnie Ci pomożemy. Charlie works oferuje zbiorowe ubezpieczenie zdrowotne w HollandZorg dla pracowników tymczasowych, którzy nie mieszkają na stałe w Holandii. Podstawowa (nominalna) składka w 2022 roku wynosi 29,22€ tygodniowo. Więcej informacji na temat ubezpieczenia zdrowotnego możesz uzyskać na tej stronie.

Werken in Nederland - Benodigdheden

Wymagania

Jest kilka rzeczy, o które musisz zadbać gdy przyjedziesz do pracy w Holandii. Na przykład, będziesz potrzebować numer konta bankowego, na który będziesz otrzymywać wypłatę. Niezbędne będzie również posiadanie Burgerservicenummer (BSN). Nie posiadasz jeszcze BSN? Skontaktuj się z Charlie supports, a chętnie Ci w tym pomożemy! Na końcu powitamy Cię na naszym mieszkaniu z pakietem powitalnym, który zawiera atykuły pierwszej potrzeby takie jak talerz, sztućce i ważne informacje. Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie rzeczy potrzebnych i niezbędnych po przyjeździe do Holandii? Śmiało skontaktu się z nami!

Werken in Nederland - Opleiding

Edukacja

Rozwój osobisty jest dla nas bardzo ważny. Z tego powodu posiadamy własny program wprowadzający, który przygotuje Cię do pracy i życia w Holandii. Przygotowaliśmy również własną ofertę szkoleń , z której możesz skorzystać jako pracownik tymczasowy. Przykładem szkolenia jest kurs języka holenderskiego, zarówno klasyczny jak i w wersji online. Ponadto oferujemy kurs na operatora wózka widłowego lub szkolenie w zakresie wewnętrznego reagowania kryzysowego (BHV). Jesteś ciekawy jak wygląda cała oferta szkoleń i kursów? Odwiedź tę stronę.

Portal Charlie
Werken in Nederland - De Nederlandse cultuur

Holenderska kultura

Jak może się spodziewasz, kultura holenderska może różnić się od tej, do której przywykłeś w domu. W holandii, swoboda i otwartość są bardzo powszechne. Na przykład w Holandii normlne jest witanie się z ludźmi na ulicy, nawet jeśli się ich nie zna. Otrzymywanie i wyrażanie opinii lub krytyki jest dla Holendrów bardzo ważne. Nie przejmuj się tym, że wiele rzeczy będzie możliwe do załatwienia dopiero po wcześniejszym umówieniu spotkania. Holendrzy lubią być zorganizowani. Kolejnym ważnym aspektem w Holandii jest równość. Przykładem jest równość kobiet i mężczyzn, każdy zasługuje na równe szanse. Ludzie wyznający różne religie również szanują się nawzajem. Holendrzy zwracają się do obcych, znajomych, sąsiadów używając 'jij' 'je'. Zwrot 'U' jest często używany do osób starszych.

Werken in Nederland - Bezienswaardigheden

Miejsca do odwiedzenia

W Holandii jest wiele pięknych miejsc, które możesz odwiedzić, gdy rozpoczniesz pracę. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy listę zawierającą kilka miejsc wartych odwiedzenia:

Szukasz pracy?

Dołącz do zespołu! Zarejestruj się tutaj.

dołącz do nas