Vitajte!

Sme radi, že ste tu a chcete byť súčasťou tímu Charlie! Chápeme, že pracovať v zahraničí môže byť ťažké rozhodnutie. Preto by sme chceli, aby ste sa u nás cítili ako doma. Chápeme, že v tejto súvislosti máte pravdepodobne veľa otázok. Na tejto stránke sa snažíme odpovedať na najčastejšie otázky a priblížiť vám, aké je to pracovať v Holandsku.

Nenašli ste tu vašu otázku? Žiadne obavy, Charlie Works je tu pre vás! Preto sa neváhajte opýtať Charlie supports na akékoľvek otázky, ktoré by ste mohli mať. Môžete tak urobiť telefonicky, zaslaním e-mailu alebo prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Dojem z práce v Holandsku

Werken in Nederland- Vervoer

Doprava do Holandska

Hľadanie práce v zahraničí nie je vždy najjednoduchšie. Prvá otázka, ktorú si mnohí kladú, je: "Ako sa dostanem do Holandska?" Spoločnosť Charlie works vám pomôže dostať sa do cieľovej destinácie autobusom. Máte vlastné auto alebo radšej cestujete lietadlom? To nie je žiadny problém! Výber je len a len na vás.

Werken in Nederland - Huisvesting

Bývanie

Keď sa rozhodnete prísť pracovať pre Charlie works do Holandska, často môžete začať pracovať pre svoju spoločnosť veľmi rýchlo. Nájsť si bývanie v takom krátkom čase môže byť ale pomerne náročné. Preto vždy ponúkame možnosť prísť a ubytovať sa v niektorom z našich miest, určených na dlhodobé aj krátkodobé pobyty. Dbáme na to, aby bol čas vášho cestovania čo najkratší a ponúkame vám bývanie čo najbližšie k vášmu pracovisku.

Werken in Nederland - Begeleiding

Poradenstvo

Nová práca, nová krajina a nová kultúra. Za krátky čas sa pre vás ako člena Charlie môže veľa zmeniť. V Charlie works považujeme poradenstvo na pracovisku a v sociálnej oblasti za veľmi dôležité. Preto sú vám Charlie supports a naši konzultanti pre prácu vždy k dispozícii a pomôžu vám s akýmikoľvek otázkami alebo problémami. Samozrejme, môže sa stať, že sa vám vaša práca nebude páčiť. Dajte nám o tom určite vedieť! Budeme spoločne hľadať iné možnosti, pretože Charlie works má veľa voľných pracovných miest.

Werken in Nederland - Zorgverzekering

Zdravotné poistenie

V Holandsku je zdravotné poistenie zákonnou povinnosťou pre každého, kto v krajine žije alebo pracuje. To niekedy spôsobuje trochu zmätku, pretože zdravotné poistenie nie je v Holandsku bezplatné. Keď chcete začať pracovať v Charlie works, musíte mať preto zdravotné poistenie. Ešte ho nemáte? Radi vám s tým pomôžeme! Spoločnosť Charlie works ponúka zamestnancom, ktorí nemajú trvalý pobyt v Holandsku, kolektívne zdravotné poistenie prostredníctvom HollandZorg. Základné (nominálne) poistné na toto poistenie v roku 2022 je 29,22 EUR týždenne. Viac informácií o tomto zdravotnom poistení si môžete prečítať na tejto stránke.

Werken in Nederland - Benodigdheden

Požiadavky

Keď prídete pracovať do Holandska, musíte si vybaviť niekoľko vecí. Potrebujete napríklad číslo bankového účtu, aby sme vám mohli vyplácať mzdu. Musíte mať aj číslo služby (Burgerservicenummer - BSN). Ešte ho nemáte? Obráťte sa na Charlie supportsa my vám s tým pomôžeme! Nakoniec vás v mieste nášho ubytovania privítame uvítacím balíčkom, ktorý obsahuje základné potreby, ako je tanier, príbor a dôležité informácie. Máte ešte otázky o tom, čo budete potrebovať, keď prídete pracovať do Holandska? Neváhajte nás kontaktovať !

Werken in Nederland - Opleiding

Vzdelávanie

Osobný rast je pre nás veľmi dôležitý. Preto máme vlastný nástupný (onboardingový) program, v ktorom vás v krátkych moduloch pripravujeme na prácu a život v Holandsku. Máme tiež vlastnú ponuku školení , ktorú môžete ako dočasný zamestnanec využiť. Ponúkame napríklad kurzy na výučbu holandčiny a to v triede aj online. Okrem toho môžete absolvovať rôzne kurzy/školenia, ako napríklad školenie vodičov vysokozdvižných vozíkov alebo školenie pre interné pohotovostné služby (BHV). Ste zvedaví na celý katalóg školení? Pozrite si ho na tejto stránke.

Charlie portál
Werken in Nederland - De Nederlandse cultuur

Holandská kultúra

Ako sa dalo očakávať, holandská kultúra sa líši od tej, na ktorú ste zvyknutí doma. V Holandsku sú sloboda a otvorenosť úplne normálne. Napríklad je zvykom pozdraviť ľudí na ulici, aj keď ich nepoznáte. Pre Holanďanov je tiež veľmi normálne a dôležité prijímať a vyjadrovať spätnú väzbu alebo kritiku. Nenechajte sa vystrašiť tým, že mnohé veci sa musia vybaviť po dohode. Holanďania majú radi štruktúru. Ďalším veľmi dôležitým aspektom v Holandsku je rovnosť. Myslite napríklad na rovnosť medzi mužmi a ženami, každý si zaslúži rovnaké príležitosti, ale aj na to, aby sa ľudia rôznych náboženstiev navzájom rešpektovali. Holanďania hovoria s cudzincami, známymi a susedmi "je" a "jij". "U" sa často používa pre ľudí, ktorí sú starší ako vy.

Werken in Nederland - Bezienswaardigheden

Miesta, ktoré môžete navštíviť

Napokon, Holandsko je plné krásnych miest, ktoré môžete navštíviť, keď tu začnete pracovať. Aby sme vám uľahčili orientáciu, uviedli sme pre vás niektoré z nich:

Hľadáte prácu?

Pridajte sa k nášmu tímu! Registrujte sa tu.

pridajte sa k nám